Strona główna

POMAGAMY!

Bieg Dookoła ZOO to nie tylko sport i duża dawka humoru. To także wsparcie dla mieszkańców warszawskiego ZOO.

 

Organizatorzy biegu przekażą na Fundację Panda działającą przy warszawskim ZOO, minimum 10 000 PLN.

Dodatkowo, w trakcie rejestracji, biegacze mogą dobrowolnie zadeklarować zwiększenie kwoty, którą chcą wesprzeć Fundację.

Uczestnicy Biegu Dookoła ZOO przyczyniają się do ochrony ginących gatunków. Część środków zebranych podczas biegu zostanie przeznaczona na sprowadzenie pary binturongów – niezwykle interesujących, drapieżnych ssaków zamieszkujących Azję, dla których europejskie ogrody zoologiczne prowadzą program hodowlany EEP. Zwierzęta mają przyjechać do Warszawskiego ZOO z Indonezji. Samiec urodził się 30.04.2015 r. w prywatnej hodowli Dedy Kurniawan w mieście Blitar na Jawie w Indonezji, samica - 8.03.2016 r. w Batu Secret ZOO (Jawa Timur Park) w mieście Batu na Jawie w Indonezji. Binturong to gatunek narażony na wyginięcie (VU - vulnerable) według klasyfikacji w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych (Red List). Przyczyną jego zagrożenia jest degradacja środowiska naturalnego, głównie wycinanie lasów, które zamieszkuje. Mamy nadzieję, że binturongi, które zamieszkają w stołecznym ogrodzie, przyczynią się do ratowania tego ciekawego gatunku.

Binturong

W ramach wcześniejszych edycji Biegów Dookoła ZOO zebraliśmy 70 tysięcy złotych. Za te pieniądze zbudowano między innymi domki dla bocianów!

Na stronie Fundacji Panda możesz przeczytać więcej o jej działalności.

Partnerzy

Partnerzy
Patroni medialni
Organizatorzy